iPhone 3.0 Az Apple is a rossz sorba állt

Nagyon várt újítás a tethering megjelenése, ami magyarul annyit tesz, hogy modemként is használható az iPhone. Jelen pillanatban is ezt használom, és töredelmesen bevallom: ilyen egyszerűen működő usb-modemes csatlakozást én még nem láttam, pedig az elmúlt években pár száz mobil megfordult a kezeim közt. Rádugod, működik. Semmi vacakolás a Windows XP katasztrofális tárcsázójával, semmi *99#. Linuxon csak a bluetooth-os megoldást sikerült beüzemelni. Az iPhone elég látványosan jelzi, hogy bluetooth-modemként üzemel, senki nem érhet meglepetés.

A felhasználót korlátozó funkció is nagyon hasznos. A lányom néha elkéri az iPhone-t, és nem lenne jó, ha nem neki való videókat nézne. Külön öröm,  ezzel a megoldással is kivehető az iTunes teljesen fölösleges ikonja. Azt sajnos így sem tudom megakadályozni, hogy az iShiftet megint visszaállítsa a lányom az első pályára.

Nekem fontos újítás, hogy a YouTube kezeli a regisztrációmat, mert már összegyűjtöttem a kedvenc videóimat online. Kicsit tartottam a bejelentkezéstől, de nem kellett csalódnom: elfogadta a gmailes belépőnevemet is, nemcsak az eredeti YouTube-ost, és felajánlotta, hogy egybegyúrja a telefonos és a webes kedvenceimet.

Egyetértek azokkal, akik azt kritizálták, hogy a vízszintes szövegbevitel, ami kényelmesebb, miért nem jelent meg több helyen. Nagyon jó, hogy lehet így sms-t meg jegyzeteket írni, de én annak örülnék igazán, ha minden működne elforgatva, a kereső, a naptár, az óra, az időjárás és a többi beépített program is.

A bluetooth most már sztereó fülhallgatót is kezel, az iPhone 3.0 automatikusan be tud lépni az előfizetős wifikre, de ahhoz sajnos MobileMe kell, hogy megtaláljuk az elveszett vagy annak hitt mobilunkat. Az, hogy rázással lehet véletlenszerűen dalokat lejátszani, a legkevésbé sem érdekel. (A Calendart még külön kipróbálom, míting szervezéséhez kollégák segítségére lesz szükség.)

Miért lett ez a bejegyzés címe? Mert az iPhone 3G mostanra nagyjából elkészült, noha majdnem egy éve kapható. Ugyanezt a szoftverfrissítős szívatást csinálja például a Nokia is, évek óta, és most az Apple is beállt mögé/mellé a sorba.

Vélemény, hozzászólás?