Fábry mocskos pofája nem tetszik az ORTT-nek

fabry_sandorSándor, a hétköznapi ember: Az ORTT még sosem vizsgálta az Esti Showdert, de a január 14-ei műsorban elhangzott “paraszt picsa” és a “pénzes geci” kifejezések véget vetettek ennek. Fábry műsorát természetesen egy néző panaszolta be, a médiahatóság pedig egyhangú szavazással a hatósági ellenőrzés elrendelése mellett döntött.
Aki nézi Fábry műsorát, most nyilván nem döbbent meg, a showmannek estek már ki a szájából ennél cifrább dolgok is. A bulvárlapnak nyilatkozó Kovács Kristóf, az Esti Showder producere, nem is akarja megváltoztatni Fábry stílusát. “Nem gondoljuk, hogy Sándor túl sokat káromkodik, akkor már finomítottunk volna a megszólalásain, mielőtt adásba kerültek. Szerintem Fábry Sándornak kifejezetten erénye, hogy hétköznapi emberként viselkedik, nem mesterkélt showmanként, ezért szeretik a nézôk”.
Az ORTT fideszes delegáltja valószínűleg nem fog örülni ennek a kijelentésnek, Szalai Annamária ugyanis már beígérte, hogy a január 14-ei adáson kívül a többi Esti Showdert is vizsgálni fogják, “az eljárás vége pedig pénzbírság lehet”.

Fábry Sándor 1953. november 20-án született Budapesten id. Fábry Sándor és Kovácsy Éva második gyermekeként. Egy bátyja van. A belvárosban nőtt fel, családjával sokáig a Kodály köröndön lakott.
18 évesen, 1972. március 15-én benne volt abban a 200 főnyi tömegben, amely a Batthyány-örökmécsesnél énekelte a Himnuszt, amiért többedmagával izgatás bűntette és szabálysértés miatt előállította a BRFK.[1] Emiatt az MSZMP KB Tudományos-Kulturális és Közoktatási Osztálya nem javasolta egyetemi továbbtanulásra,[2] ennek ellenére mégis elkezdhette ugyanez év szeptemberében a Pécsi Tanárképző Főiskolát, majd 1976-78 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar–német szakán folytatta tanulmányait. Ezzel párhuzamosan, ugyancsak 1976-78 között elvégezte a Mafilm Filmíró Iskoláját is. Ezután a tanári pálya helyett 1978 és 1992 között a Mafilm dramaturg-gyakornoka, majd dramaturgja volt, közben 1989-ben elindította a Hócipőben a lap egyik legnépszerűbb rovatát, a Dizájn Centert, amelyet vitt magával 1998-ban induló Esti Showder Fábry Sándorral című önálló televíziós műsorába is (a Hócipőt 2002-ben végleg otthagyta). 1992 óta szabadfoglalkozású, rendszeresen publikál különböző lapokban, dramaturgi pályafutása során több mint 40 forgatókönyvet írt szerzőtársával, Kardos Csabával.
Politikailag nemzeti liberális nézeteket vall, a Fidesz aktív támogatója.
Jelenleg élettársával leányfalui otthonukban élnek. 2009. januárjában Malawiban járt, ahol a nevére vett egy árvát, aki a Fábry Alexandre Alassane Keita Junior nevet kapta. A gyereket Fábry itthonról anyagilag és ajándékokkal is támogatja.
A 90-es évek elején figyeltek fel először humorára. Rövid idő alatt számos kabaréműsor konferansziéja, önálló betétek szerzője lett a Rádiókabaréban. Az 1998-as humorfesztivál szóvivője volt.
1994-95 között a Merlin Színházban ‘A pincér közbeszól’ című improvizatív önálló esttel lépett fel, a közelmúltban pedig az Új Színházban tartott önálló komédiás estet ‘A Fábry’ címmel.
1998 óta önálló műsora van a TV-ben kezdetben az MTV-n Esti Showder Fábry Sándorral címen, amely az első évad végén átkerült az RTL Klubhoz, ahol jelenleg is fut, 2 hetente csütörtökon 21 óra 10 perctől ugyanazon a címen. A műsorba főleg ismert magyar személyiségeket (írók, költők, színészek, humoristák, sportolók stb.) hívnak meg, de szerepeltek már különböző nemzetiségek, vallások, közszervek (például rendőrség, tűzoltóság) képviselői is, akik általában valamilyen velük megesett humoros történetet mesélnek el. A műsor állandó rovata a show egyik legnépszerűbb eleme, a Dizájn Center, amely főleg az elmúlt 30-40 évben gyártott és a kereskedelemben egykor kapható termékeket veszi górcső alá, nosztalgikus emlékeket is megidézve. A műsor ezen részéből DVD is forgalomba került. A Fidesz-KDNP pártszövetség rendezvényein is felszólalt, bírálva a médiában elmaradt rendszerváltást.

One thought on “Fábry mocskos pofája nem tetszik az ORTT-nek

Vélemény, hozzászólás?