Kerékbilincs leszedése álkulccsal

kerekbilincsSemmilyen bűnt nem követ el az, aki autójáról kulccsal vagy álkulccsal leszedi a kerékbilincset! Ha az autós nem rongálja meg, nem viszi el a kocsi rögzítésére szolgáló szerkezetet, csak a kiszabott közlekedési bírságot kell megfizetnie. A közterület-felügyeletnél is meglepődtek, amikor ezt közöltük velük.
– Igaz: közlekedési szabálysértésért felelősségre vonhatják, de a kerékbilincselés költségét nem követelheti a hatóság – fejtegette.
– Kulcs sem kell a kinyitáshoz – mondta a zárszakértő.
– Egyszer levettem az autómról az egyszerű kínai lakattal rögzített kerékbilincset, mire kiérkeztek a közterületesek. De megvártam őket – meséli nevetve a zármester.
– Hozzáférhető az úgynevezett rezgőnyelves zárnyitó, amelynek segítségével – egy kis kézügyesség birtokában – felnyitható bármely zárszerkezet. Igaz: ezt csak hatóságilag bejegyzett zárszakértők vásárolhatják – tette hozzá Kovács Gábor. Zárnyitót az interneten is lehet vásárolni: 12 ezertől 80 ezerig terjedhet a célszerszám ára. Viszont szabálysértést követ el, aki ilyet magánál tart, a törvény ugyanis közbiztonságra veszélyes eszköznek minősíti.
– Hatósági intézkedés akadályozása miatt vonható felelősségre az, aki rongálás nélkül veszi le a kerékbilincset, és nem is viszi el – okoskodta ki az első meglepetés után Bernát Mihály, a Fővárosi Közterületfelügyelet jogi osztályának vezetője, amikor megosztottuk vele, mire jutottunk. Azt azonban ő sem tudta megmondani, ezért jár-e büntetés. – Ilyen üggyel még nem találkoztunk.

Vélemény, hozzászólás?