Politikusok és titkosszolgálatok a gyilkosságok mögött. Az FBI besúgója volt Zubovics Gyula (†51), állítják ma is azok a magyarok, akik a férfit még Los Angelesből ismerték. Zubovicsot 1997. május 5-én Szentendrén, saját éjszakai bárjának udvarán robbantották fel az autójával együtt. Még tíz napig élt; a Honvédkórházban vérmérgezésben halt meg. A 80-as években lépett le Amerikába, miután a Presztízs-ügyként ismert betöréssorozat egyik betörőjeként a híres nyomozó, Tonhauser László már majdnem elkapta. A bűnsorozat Zubovics szökése után sem szakadt meg. Sőt! Tonhauserék rájöhettek, hogy a Los Angeles-i magyar maffia – tagjai között Zuboviccsal – megrendelésére folynak a betörések. Az ezredes nyugdíjba vonulása után megjelent könyvében megírta, hogy a nyomozás során az is világossá vált: a titkosszolgálatok, a bűnözői csoport tagjai és a Los Angeles-i maffia között kapcsolat van.
Zubovics Gyula 1990-ben tért haza, és belevetette magát az „üzleti” élet sűrűjébe. A 90-es évek elején ő találta ki például az Express Money szerencsesorsjegyet, ami óriási sikert aratott, és hatalmas, egyben legális hasznot hajtott Zubovicsnak is. Szentendrén többek között a Cats Night Club éjszakai bár is az övé volt. Itt adott munkát régi – lásd: Presztízs-ügy – betörőtársának, „Buksinak” is. A bárban politikusok, ismert közéleti emberek is megfordultak. A bárt állítólag „betechnikáztatta”; a felvételek sorsa ismeretlen, mondta az egyik – ma már nyugdíjas – nyomozó.
Titkosszolgálati források jelezték a rendőröknek, hogy Zubovics halála előtt szállt be egy milliárdos ingatlanüzletbe. Egy kft. szervezte egy bank részvételével az üzletet, ám nem utalták át a Zubovicsnak járó pénzt. A vállalkozó egy fültanú szerint életveszélyesen megfenyegette a kft. főnökét, Zubovics két hét múlva halott volt. Egy ukrán bérgyilkos tette fel autójára a pokolgépet; a Pest megyei zsaruk négy szemtanút kutattak fel, akik látták is ezt. Derzsi Péter alezredes és csapata elfogta Oleg T.-t. Róla kiderült: az orosz Szpecnaz kommandó robbantási szakértője, diverzánsakciókra képezték ki. A tanúk felismerték, mégis el kellett engedni. Az ukrán hatóságok ugyanis igazolták, hogy Oleg a robbantás idején egy kijevi börtönben ült! – írja a Blikk.