Fluoreszkáló anyaggal megjelölt lapokkal és az azt látó különleges kontaktlencsével szabadított meg millióitól több pókerezőt egy négyfős diplomás banda. Az egész országban hakniztak.
Egy negyvenes éveiben járó szekszárdi üzletasszony húszmillió forintot vesztett pókeren. A szépasszony nagyon jól pókerezik, mégis megkopasztották. Krisztina rájött a csalók trükkjére, akik cinkelt kártyával és az azt látó speciális kontaktlencsével fosztották ki őt. A csalók egy kiskőrösi magánklubban buktak le, ahol fotót is készítettek a hamis kártyáról.
– Két éve kezdtem játszani. A gyerekek kirepültek, én egy betegségből lábadoztam, és jólesett emberek között lenni. Különböző klubokban játszottunk, néha magánházaknál is összegyűltünk – elevenítette fel a történteket Krisztina.
– Régóta ismerem azokat, akik becsaptak engem. Négyen voltak, csupa jól szituált, értelmiségi ember. Álmomban sem gondoltam volna, hogy trükköznek. Általában a kisebb, zárt körű játékokra jöttek el, mindig estefelé érkeztek, amikor már belemelegedtünk a játékba. Az osztó a saját kártyáját hozta az asztalhoz, és lassan, kimért mozdulatokkal adta ki a lapokat. Először mindig kisebb összegeket vesztettem, amit nyilván szerettem volna visszanyerni. Aztán jöttek a jó lapok, és emeltem a tétet. Alig hittem el, hogy mégis veszítettem. Fél év alatt apránként húszmillió forintot csaltak ki így tőle, emellett több más játékost is kifosztottak. Köztük köztiszteletnek örvendő, pókeres körökben jól ismert embereket is.
– Új klub alakult Kiskőrösön, ahol szintén megjelentek. Amíg az osztó nem figyelt, valaki paklicserét kért, és elvitték a kártyájukat. Hihetetlen balhét csaptak, és kiderült az igazság: fluoreszkáló anyaggal megjelölt kártyával játszottak! A jelzéseket szabad szemmel csak az UV-fény alatt lehet látni, az osztó viszont egy speciális kontaktlencsével le tudta olvasni – folytatta a becsapott asszony.
Információink szerint a különleges kártyát Dél-Koreában fejlesztették ki, és 153 ezer forintnak megfelelő dollárért árusították az interneten. A gyártókat ugyan már letartóztatták, de működésük alatt több mint huszonhatezer pakli kártyát és hozzá tartozó lencsét adtak el szerte a világon. A csalás híre futótűzként terjedt a pókeresek között, ám senki nem mert feljelentést tenni, mivel kellemetlen lett volna, ha nyilvánosságra kerül: ekkora összeget vesztett.
– Nagyon bántott az eset, hiszen az osztóval jó viszonyban voltunk. Karácsonykor írtam neki egy SMS-t, hogy remélem, jól telnek az ünnepek a tőlem kicsalt pénzből. Újév után ő jelentkezett a féltestvéremnél, hogy rendezni szeretné az ügyet, és találkozzunk – folytatta a szekszárdi asszony.
– Székesfehérváron, a pláza éttermében találkoztunk. Velem jött az öcsém, a felesége és az öcsém egyik barátja is. Az osztó együttműködőnek tűnt, azt mondta, kárpótolni szeretne, és meg is egyeztünk ötmillió forintban. Telefonálgatni kezdett, hogy a családja elhozza a pénzt. Helyettük a rendőrök jöttek. A férfi felesége ugyanis telefonált a rendőrségre, hogy párjától épp most követelnek ötmillió forintot.
– Az ügyben önbíráskodás miatt indítottunk eljárást, emellett külön eljárásban vizsgáljuk a gyanúsított által előadott csalás körülményeit is – közölte Németh-Kész Mónika, a Fejér megyei rendőrszóvivő.
– Épp emiatt játszom csak baráti körben vagy kaszinóban – véleményezte az esetet Kaló Dénes, az egyik legsikeresebb magyar pókerjátékos, aki egy éve Monte-Carlóban 300 millió forintot nyert. – Sajnos a pókerben sok pénz van, és egy idő után elkerülhetetlen, hogy valaki vagy valakik megpróbálják megkopasztani az embert.